Propozycje prezentu na komunię

Jaki prezent na komunię dla dziewczynki można kupić? Obecnie ciekawych propozycji nie brakuje. Właściwie to chyba można powiedzieć, że już od początku kwietnia ogrom takich inspiracji znaleźć można w internecie. Nie brakuje wśród nich wielkich kopert przepełnionych wielką ilością pieniędzy, najnowocześniejszych smartfonów, tabletów, iPhone i wielu innych. Może zamiast tak szalonych, finansowych prezentów, lepiej wybrać…książki? Niedrogie, ale zadowalające naprawdę ogromną ilość dzieci. Pierwsza Komunia Święta to jedna z lepszych okazji, kiedy można dzieciom podarować książki o różnej tematyce.

#S.O.S. Czy ta przyjaźń jest okej? Powiedz STOP toksycznym relacjom

Niekiedy książki, jakie podsuwa się swoim dzieciom, mogą odnosić się do sfery psychologicznej. Autorką tej opowieści/poradnika jest Jennifer Moore-Mallinos. Jak sam tytuł wskazuje- odnosi się ona do toksycznych relacji. Wiele osób dorosłych wychodzi z założenia, że młodzi ludzie raczej takich problemów nie miewają. Błąd! Otóż mają oni takie problemy i często nie wiedzą sobie jak z nimi radzić. Taka właśnie książka, która napisana jest ludzkim, zrozumiałym dla młodzieży językiem, jest w stanie otworzyć im oczy na wiele spraw. Jak chociażby na relacje, które nie do końca układają się tak, jakby to wszyscy właśnie chcieli.

#S.O.S. Nie pękaj! bądź sobą! Powiedz STOP presji rówieśników

Presja rówieśnicza – temat, który ostatnio spotykany jest coraz częściej. Czyż dzieci nie chciałyby bowiem należeć do grona tych najpopularniejszych, najbardziej lubianych? Oczywiście, że tak. Otóż główna bohaterka, zostaje właśnie zaproszona do takiego grona uczniów. Cieszy się z tego bardzo. Tylko że po pewnym czasie zauważa ona u siebie pewien dyskomfort psychiczny. Taki, który związany jest właśnie z nowymi znajomymi. Z jednej strony to fajnie być lubianym, wyróżnionym, ale z drugiej… . Czy jest to warte jej uwagi? A może lepiej wrócić do większego spokoju psychicznego? Niezwykle cenna i wartościowa lektura.